אפוקסי אנטי סטטי

אפוקסי אנטי סטטי הוא ציפוי אפוקסי מיוחד הנותן מענה לחדרים בהם קיים סיכון מוגבר בשל פריקה לא מבוקרת של חשמל סטטי כמו חדרי ניתוח, חדרים נקיים, חדרי חשמל או חדרים בהם קיים ציוד אלקטרוני רב.

אפוקסי אנטי סטטי

יתרונות ציפוי אפוקסי אנטי סטטי

ציפוי אפוקסי רגיל נותן מענה לצורך הקיים במפעלים לריצוף עמיד וקל לתחזוקה, בעל יכולת בידוד טובה והתמודדות עם חומרים כימיים או שחיקה רבה הנגרמת מהפעלת ציוד כבד. לעתים, מענה זה אינו מספיק. במקומות שבהם קיימת רגישות או סכנה מוגברת לפריקה לא מבוקרת של חשמל סטטי יש צורך בציפוי אפוקסי אנטי סטטי מיוחד אשר נותן מענה גם לבעיות אלו.

ציפוי אפוקסי אנטי סטטי מיוצר על ידי מערכת חומרים אשר בעזרתה סוגרים מעגל חשמלי ומתחברים להארקה. מערכת החומרים יכולה להכיל רישות נחושת והוספת גרפיט לציפוי אפוקסי ליצירת מוליכות טובה. בהיווצרות מעגל מתח חשמלי, במקום להתבטא בפריקה בלתי מבוקרת, הזרם יעבור במוליכים אל ההארקה ונקבל פריקה מבוקרת של החשמל הסטטי.

פריקה מבוקרת מונעת פיצוצים וזרם ותורמת לשמירה על הציוד ועל בטיחות העובדים.

איפה חשוב במיוחד להשתמש באפוקסי אנטי סטטי?

סביבה יבשה מעודדת הצטברות מטענים ופריקה לא מבוקרת לכן ככל שהסביבה מתאפיינת באחוזי לחות נמוכים יותר, כך עולה הצורך להשתמש באפוקסי אנטי סטטי. גם כאשר במקום קיים ציוד אלקטרוני רב שמטבעו גורמם להזרמת חשמל או שימוש בחומרים מבודדים שמונעים איזון מטענים – כך גדל הצורך בשימוש באפוקסי אנטי סטטי.

בין סוגי המפעלים והמקומות בהם חשוב במיוחד להשתמש באפוקסי אנטי סטטי הם חדרי ניתוח וחדרי תרופות, חדרים נקיים, חדרים בהם נעשה שימוש במתקני מדידה ובתעשיות צבאיות ומחסני תחמושת. בכל מקום בו קיימת סכנה בה פריקה לא מבוקרת תביא לסכנת חיים עקב פיצוץ, השבתה או הטיית תוצאות ופעולות מכשור קריטי.

חברתנו היא בעלת ניסיון רב ביישום אפוקסי אנטי סטטי ומקפידה על איכות לצד בטחון ושביעות רצון הלקוחות.

© 2020 כל הזכויות שמורות ל-BNR הנדסת פרוייקטים בע"מ

נבנה על ידי concept1