שאלות נפוצות

האם ניתן להימנע מאבק בשטח בזמן הכנת התשתית ליציקת וציפוי בטון?

בזמן הכנת התשתית והשחזת הבטון, אבק נוצר כתוצאה מהשתחררות חלקיקי סיד ומלט. חברתנו עושה מאמצים רבים להמעיט ככל הניתן בכמות האבק הנוצרת בזמן הכנת השטח ליציקה ובזמן השחזת הבטון. אנו עושים שימוש בטכנולוגיות שמטרתן להוריד בכמות האבק וכן נעזרים במערכת שאיבה המונעת מאבק שנוצר להתפזר. חברתנו מבינה כי גרגירי האבק מהווים סכנה בריאותית לכל מי ששוהה בסביבת העבודה, ועלולים להצטבר ולפגוע בציוד ובמכונות, ועושה ככל האפשר להקטין את כמות האבק המתפזרת.

משטחי בטון ללא ציפוי נוטים לייצר אבק ולהתפורר עם הזמן. ציפוי מתאים ימנע תופעה זו וישמור על בריאות תשתית הבטון.

 

האם כל משטח בטון מחייב הכנה לפני צביעה וציפוי?

כן, כל משטח בטון מחייב הכנה לקראת הציפוי, במיוחד אם מדובר ברצפה שעליה ילכו או ייסעו לאחר מכן. הכנה טובה היא שלב חשוב מאד בתהליך הצביעה והציפוי כיוון שהיא מבטיחה הדבקה מיטבית של הציפוי לפני השטח ובכך גם מאריכה את חיי מוצר.

 

האם לאחר העבודות יישארו סדקים בבטון?

כדי להימנע ממצב של בורות וחורים בבטון, חברתנו משתמשת במגוון טכניקות וטכנולוגיות במטרה לקבל משטחים הומוגניים לאחר ביצוע העבודה. לפני גמר העבודה אנחנו דואגים לבצע החלקה ומילוי של חורים, בורות וסדקים בטכניקות של גראוט אפוקסי בשילוב עם שפכטל אפוקסי למילוי מלא של כל הסדקים, החורים ובועות האוויר שיש בבטון, דבר שתורם לחוזק המבני של היציקה ומפריע לחלחול נוזלים בבטון.

 

האם ניתן לייצר שיפועים בזמן העבודה?

על מנת למנוע מצב של מים עומדים ושלוליות נקוות אשר פוגמות בבטון ובחומרים, חברתנו נותנת מענה מלא לייצור שיפועים מובנים בבטון כולל יצירת שיפועים במידת הצורך על מנת לאפשר ניקוז יעיל של נוזלים מהמשטח. כדי להבטיח ניקוז יעיל, חברתנו משתמשת בגראוט צמנטי המיועד לשיפועים בבטון, שיקום בטון, עיגון בסיס מכונות ומילוי חורים. לחומרי גראוט צמנטי תכונות התפשטות והתפלסות לאחר התייבשות והוא בעל חוזק הדבקה גבוהים עם יכולת איטום למים ושמן. ככאלו, חומרים אלו אידיאליים ליישום ברצפות מפעלים בהם חשוב במיוחד למנוע מפגעי מים עומדים שעלולים לפגוע ברצפה עם הזמן.

 

האם ניתן ליישם ציפוי אפוקסי במקום החשוף לשמש ישירה?

לציפויים אפוקסים יתרונות רבים: כושר עמידות גבוהה במיוחד מפני שחיקה, עמידות בתנאי טמפרטורה קיצוניים, שילוב עם חומרים עמידים לכימיקלים או אנטי סטטיים אבל כאשר הדבר מגיע לעמידות בפני קרינת UV החומר המומלץ לציפוי על ידי חברתנו הוא ציפוי פולארתני. חומרי ציפוי פולארטנים הם חומרי ציפוי חזקים במיוחד עם עמידות גבוהה לפני פגעי מזג האוויר וקרינת שמש ישירה. הציפוי הפוליארטני משמש כחומר בידוד ומיושם בהתזה כאשר הוא נכנס לחרירי הבטון וממלא אותם כאשר הוא מתפשט בזמן ההתייבשות. ציפויים אלו הם בעלי יכולת בידוד גבוהה ועמידות טרמית גבוהה ביותר.

מה תקופת האחריות הניתנת על ציפויי הבטון?

חברתנו מאמינה ביישום פתרון מדויק עבור כל לקוח ולקוח. לכל לקוח צרכים שונים ודרישות שונות מתוכם חברתנו גוזרת פתרונות שונים המותאמים אישית ללקוחות. גם תקופת האחריות תלויה בסוג האתגרים, השטח והפתרון שיושם. ככלל, ניתנת אחריות בת 1-5 שנים אולם יש לבחון כל מקרה לגופו על מנת להעריך נכונה את האחריות שתינתן.

 

על אילו תנאים להתקיים לפני ביצוע ציפוי אפוקסי?

עבודת הכנה טובה היא הכרחית ליישום איכותי של ציפוי אפוקסי ומתן פתרון הולם לדרישות לקוחותינו. חברתנו מבצעת בדיקות לחות בבטון ובאוויר האזור לפני יישום הציפוי לוודא שלא קיימת לחות יתרה שתפריע ליישום איכותי של הציפוי. בנוסף, יש לדאוג כי המשטח שיעבור ציפוי יבש, ללא שמן, מים וכימיקלים וכי הוא סטרילי מתנועת אדם ומכונות (לדוגמה מלגזות).

 

מהו עובי הציפוי המיושם?

עובי הציפוי תלוי בדרישות הלקוח ובצרכיו. אנו מעמידים את נושא השירות מעל לכל ודואגים לתת מענה אישי לכל לקוח לאחר בחינה מדויקת של הצרכים של אותו הלקוח. במידה ולקוח, לדוגמה, מייעד את המשטח שעובר ציפוי לרצפת תעשייה כבדה העומדת בפני שחיקה מרובה – חברתנו תיקח זאת בחשבון ותדאג לשכבת ציפוי עבה יותר שתעמוד בשחיקה היתרה.

 

לאחר כמה זמן ניתן לצבוע בטון חדש?

רב סוגי הבטון מתייבשים לחלוטין 28 מיום יציקתם. באזורים תעשייתיים, לעתים עובי הבטון היצוק גדול יותר ואז ייתכן שיידרש זמן רב יותר עד לייבושו המוחלט. במידה וירדו גשמים מאז היציקה או שמדובר באזור הסובל מלחות גבוהה במיוחד – זמני הייבוש עלולים גם כן להתארך. לפני הצביעה חשוב לתת ללחות להתאדות מהבטון. חברתנו מבצעת לפני הציפוי בדיקות לחות בבטון לוודא כי הבטון מוכן לציפוי.

© 2020 כל הזכויות שמורות ל-BNR הנדסת פרוייקטים בע"מ

נבנה על ידי concept1