כל מה שרצית לדעת על מדה מתפלסת

אם תלכו ותשאלו עוברי אורח ברחוב מהי מדה מתפלסת? מהם היתרונות שלה? מתי משתמשים בה וכיצד?

כנראה רק מעט מאוד אנשים ידעו לענות לכם על השאלות וככל הנראה אלה יהיו אנשים המתעסקים בתחום הבנייה או השיפוצים וכנראה התעסקו פעם או פעמיים בחייהם עם מדה מתפלסת.

בשורות הבאות ננסה להבין קצת יותר על מדה מתפלסת ותראו שלא חייב להיות מומחים בשיפוצים כדי להכיר זאת.

המילה מתפלסת כאמור מגיעה מהשורש פלס שאותו רובנו מכירים. באמצעות הפלס אנו יכולים לבדוק בצוקה מדויקת ומדודה האם המשטח אותו אנו בונים ו/או משתמשים הינו ישר ללא עקימות או בליטות שונות אשר עלולות להפריע ולשבש את המשך העבודה הרצופה.

משטח לא ישר ועם בליטות או עקימות מתגלה רק לאחר הריצוף והנחת החפצים על גביו שכן אז ניתן לראות כי החפצים נמצאים במדרון. עלינו להבין כי ללא בדיקה מקצועית תוך וידוא כי אכן המשטח ישר כמו פלס הרי שלאחר הריצוף המצב נהיה בעייתי ומסובך עוד יותר.

אז למה לא להקים תרופה למכה ולהשתמש במדה מתפלסת.

אחרי שהבנו מה הכוונה במתפלסת – הרי שהגיע הזמן להבין להבין מהי מדה

מדה – הינה חומר בצורת אבקה אשר מניחים על המשטח לפני עבודת החיפוי והריצוף על מנת שהמשטח יהיה ישר ומפולס. חומר המדה מתייבש במהירות רבה ברגע שבאה במגע עם מים ולכן העבודה עם החומר מחייבת מיומנות ומקצועיות על מנת להשתמש בה כהלכה וליהנות מיתרונותיה.

המדה המתפלסת בצורה הטבעית מגיעה כמעין חומר בצורת גרגירים אשר אולי בהתחלה יגרמו לכם להרים גבה ולא להבין כיצד זה אמור להפוך את המשטח לישר ומפולס.

אך אל דאגה – ברגע שהחומר בא במגע עם מים תוך שניות ספורות החומר מתקשה ומתייבש והופך לעמיד וחזק.

בשלב הראשון לעבודה עם מדה מתפלסת, יוצקים את החומר על המשטח אשר ברצוננו ליישר. בשלב הבא, החומר מתחיל לזרום ולהתפשט לכיוונים השונים וכך למעשה מיישרים את המשטח ללא שום עזרה של מכשירים מכניים או פעולות החלקה אלא המדה המתפלסת עושה זאת בעצמה.

בין יתרונותיה הרבים של מדה מתפלסת הינה העובדה כי המדובר בחומר אשר מתאים לכל סוגי המשטחים והרצפות החל מבטון, אריחים, שיש, סוגי אבן שונים, קרמיקה, פרקטים וכדומה. משכך, כל אחד ואחת מכם יכול לגרום לכך שהמשטח בביתו יהיה ישר וללא בעיות. המדובר ביתרון משמעותי במיוחד ההופך את המדה המתפלסת למוצר כה מבוקש.

יתרון בולט נוסף הינה העובדה כי החומר יחסית דק ולכן כאשר יוצקים מהחומר על גבי המשטח הוא לא מגביהה את המשטח וגורם לבעיות ותקלות עם דלתות , מפתנים וכדומה אלא יוצרים משטח אחיד.

לאור העובדה כי המדה המתפלסת מתייבשת במהירות הרי שהיא חוסכת בזמן יקר, בעיקר כאשר אנו מדברים על משטחים אשר התקדמו בשלבים אך נאלצו לחזור כמה שלבים אחורה לאור עקימות המשטח. כאשר מדובר בפרויקט בנייה אשר חייב לעמוד בלוח זמנים צפוף ומוגדר בראש הרי שהשימוש במדה המתפלסת מאפשרת המשך עבודה רצופה תוך עמידה בלוח הזמנים הקבוע.

ניתן לראות כי לאור היתרונות הרבים של המדה המתפלסת רבים משתמשים בה לא רק עבור יישור משטחים אלא במשטח בפני עצמו עבור מבני תעשייה או מסחר אשר זקוקים למשטח עמיד, חזק וכזה שלא נשחק במהירות אלא נשמר לאורך זמן.

כיצד עובדים עם מדה מתפלסת?

כפי שראינו היתרונות הרבים של המדה המתפלסת מחייבים עבודה מקצועית, יסודית, מיומנת ובעיקר אחראית על מנת לנצל את תכונותיה למטרותינו וליהנות מתוצאות מרשימות.

חברת BNR הנדסת פרוייקטיים בע”מ הינה חברה מקצועית בעלת מומחיות בכל הקשור לטיפול במשטחים עקומים ולא ישרים על ידי מדה מתפלסת וכמו שראינו, רבים בוחרים להשתמש במדה המתפלסת כמשטח בפני עצמו לאור יתרונותיה הרבים.

חברת BNR הנדסת פרוייקטיים בע”מ משתמשת באנשי מקצוע מיומנים בעבודת עם מדה מתפלסת כמו גם החברה בעלת ידע עשיר וניסיון מוכח בתחום ולכן תוכל להעניק לכם ייעוץ מקיף וליווי אישי לכל אורך הדרך. כמו כן, החברה דואגת להשתמש בחומרים הטובים והאיכותיים ביותר שקיימים היום בשוק כך שאתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שתקבלו משטח ישר, מפולס ויפה במיוחד.

© 2020 כל הזכויות שמורות ל-BNR הנדסת פרוייקטים בע"מ

נבנה על ידי concept1