יציקת משטח בטון לחניה

לא הרבה יודעים אך משטחי החניה בקניונים או בחניוני הבתים הפרטיים מותאמים במיוחד עבור נסיעת רכבים רבים בחניון ולכן עשויים מחומרים ייחודים ובשיטת עבודה מותאמת.

כאשר אנו מדברים על יציקת משטח בטון לחניה למעשה הכוונה הינה לבטון מוחלק שהוא תערובת חומרים כגון: חול, חצץ, מים, צמנט אשר שילובם הופך לחומר קשיח מאוד ועמיד. הייחודיות של חומר הבטון בהשוואה לחומרים רבים מאופיינת בשינויים שהחומר עובר ממצבו הראשוני שבו החומר יותר גמיש ואלסטי למצב המתקדם והסופי, לאחר ההתקשות, שזה חומר הבטון שכולנו מכירים.

התכונות הייחודיות של חומר הבטון הפכו אותו למצרך פופולרי ומבוקש בתחום הבנייה אך לא רק – ניתן היום למצוא שימושים נרחבים לחומר הבטון ובפרט בבטון מוחלק לצורך ריצוף משטחים כדוגמת חניות.

יציקת משטח בטון לחניה מתוך שאיפה כי החניה תשמש אותנו לזמן רב ותהיה אידיאלית וללא נזקים ובלאי מיותר הרי שלא ניתן להסתפק ביציקת הבטון בלבד אלא יש צורך בבטון מוחלק.


מה הכוונה בבטון מוחלק?

כולנו מכירים את מערבלי הבטון הענקיים אשר שופכים את יציקת הבטון לתוך תבניות אשר משמשות בעיקר לריצוף משטחים גדולים בתעשייה, בבתים, בחניות פרטיות וכמובן בחניונים. לאחר יציקת הבטון משתמשים בחומר ייחודי אשר מקשיח את חומר הבטון והרי לנו בטון קשיח ועמיד. אך האם זה מספיק? – התשובה לכך תהיה שלילית, שכן בשלב הבא עלינו להחליק את הבטון בעזרת מכשירי החלקה ייעודים ומוסיפים לו פיגמנטים על מנת שהבטון יקבל מראה חלק, מבריק ויפה במקום המראה הקר והאפור של הבטון.


אז למה כדאי להשתמש בבטון מוחלק בחניה?

לבטון מוחלק יתרונות רבים אשר לא סתם הופכים אותו לבחירה המובילה ביותר כאשר מחפשים יציקת משטח בטון לחניה. כאשר מחפשים משטח חניה לחניונים גדולים, הרי שעלינו להבין כי נדרש חומר חזק במיוחד, עמיד אשר יעמוד תחת העומס של כל הרכבים, התנועה הרבה של רכבים מידי יום ביומו כמו גם הולכי רגל ומשאות אחרים. משכך, הרי שעלינו לחפש אחר משטח חניה חלק, בטוח, נוח לנסיעה ולחניה כמו גם להליכה בטוחה של הולכי הרגל.

אחד מהיתרונות הבולטים של הבטון המוחלק הינה העובדה כי הוא מאפשר נסיעה חלקה ונעימה על גבי הבטון ללא בורות או סדקים, ללא רעשים וללא תנודות . כמו כן, הבטון מהווה חומר חזק ועמיד ולכן יכול לעמוד בגבורה תחת העומס והמשקלים כאשר מדובר במשטח לחניה כמו גם בפני תנאי מזג אוויר קשים וזאת בניגוד למרצפות אשר יכולות להיהרס בקלות.

אם תחשבו על זה ברוב החניונים שאליהם תלכו הרי שמשטח החניה מסומן ומוגדר על מנת שכל רכב ידע בדיוק היכן עליו לחנות ומבלי שכל רכב יעשה דין לעצמו ויחנה היכן שמתחשק לו. כמו כן, ניתן לראות כי משטחי חניה רבים מסומנים בצבעים עזים . כאשר משתמשים בבטון מוחלק לחניה הרי בשלב האחרון בו אנו מלטשים את הבטון אנו מוסיפים לו פיגמנטים שונים אשר מקנים לבטון לא רק מראה חלק ומבריק אלא גם דוגמאות וצבעים והופכים את מראה הבטון המנוכר למשטח מעוצב, חדשני ויפה לעין.

אם בעבר אנשים רבים התנגדו למראה הבטון בביתם מתוך מחשבה כי זה לא משטח המתאים לבית לאור המראה הלא אסתטי, הרי שכיום, לאור הבטון המוחלק אנשים משתמשים ביציקת משטח בטון לחניה בביתם הפרטי.


אם גם אתם מחפשים חבקה מקצועית ליציקת משטח בטון לחניה כדאי שתכירו את המומחים:

חברת BNR הנדסת פרוייקטיים בע”מ עובדת עם אנשי מקצועי מנוסים ומיומנים ביציקת משטח בטון לחניה כך שאתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שאתם בידיים הטובות ביותר.

כפי שראינו בשורות האחרונות, יציקת משטח בטון לחניה מחייבת עבודה מקצועית, מדויקת, יסודית תוך הקפדה על שימוש בחומרים איכותיים, עובדים מקצועיים ומכשירי עבודה ייעודים. חברת BNR הנדסת פרוייקטיים בע”מ, בעלת ידע עשיר בתחום וניסיון של שנים רבות בכל עבודות הבטון מקפידה על שימוש בחומרים איכותיים המאפשרים לה לבצע עבודת יציקת משטח בטון לחניה בצורה הטובה ביותר כך שאתם תיהנו מתוצאות מרשימות ומחניה נפלאה ונוחה.

חברת BNR הנדסת פרוייקטיים בע”מ מציעה לכם ייעוץ מקצועי ומקיף וליווי אישי לכל אורך הדרך ועד לחניה.

© 2020 כל הזכויות שמורות ל-BNR הנדסת פרוייקטים בע"מ

נבנה על ידי concept1